ספות איטלקיות – מאמר

ספות איטלקיות – עיצוב ברמה אחת מעל כולם…

לא קיים תחום בו הלהט והחוש המפותח של איטליה לעיצוב וסטייל בא לידי ביטוי יותר מאשר בתחום עיצוב הרהיטים, ובפרט בספות איטלקיות. באיטלקיה קיימת מסורת ארוכת שנים של ייצור רהיטים איכותיים ללא פשרות, וחלק לא מבוטל מחברות הרהיטים האיטלקיות המובילות בימינו הוקמו כבר בראשית המאה העשרים. מסורת זו עודדה באיטליה פיתוח של טכנולוגיה חדשנית ושיטות ייחודיות ומתקדמות לייצור ספות ברמה הגבוהה ביותר.

חומרי גלם איכותיים

בספות איטלקיות נעשה שימוש בחומרי גלם מגוונים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. החל מעץ מלא המגודל באיטליה במיוחד עבור מפעלי הרהיטים, וקלה בחומרים מודרניים המיוצרת באמצעות טכנולוגיות חדשניות, כגון זכוכית, אלומיניום ועורות סינטטיים עמיד וידידותיים לסביבה. בעולם העיצוב, ספת עור איטלקית הפכה למותג של ממש, ובצדק.

הסוד הגדול – השילוב בין מסורת לחדשנות

השילוב בין המסורת לחדשנות באה לידי ביטוי בגיוון הרב של הדגמים הקיימים בשוק הספות האיטלקיות של ימינו. מחד, אנו יכולים לראות דגמים חדשים בעלי מאפיינים קלאסיים המושפעים מתקופת הבארוק. למשל, הספה בעלת הנוכחות Chester מבית מותג רהיטי היוקרה האיטלקי Alberta Salotti, מתאפיינת ברגל עץ מלא מגולף ועיטורי קפיטונאז' מלאי פאתוס. מאידך, אנו יכולים לראות דגמי ספות איטלקיות חדשניים ועתידניים לחלוטין. למשל, ספת Peanut B של חברת Bonaldo, ספה מודולרית לחלוטין העשויה כולה מקוביות, ושוברת את התבנית המוכרת הקלאסית של ספת תלת עם רגליים, משענות ידיים ומשענת גב מלאה וסימטרית.

ספות מעוצבות מכל העולם – צפה עכשיו בקטלוג שלנו
ספה נפתחת – הפתרון החכם שכבש את העולם!

ספה איטלקית קלאסית מדגם Chester

ספה איטלקית קלאסית מדגם Chester

 

ספה איטלקית מודרנית מדגם Peanut B

ספה איטלקית מודרנית מדגם Peanut B

ספות איטלקיות – הסגנון העיצובי משתנה ומתפתח לאורך השנים

חשוב להדגיש כי הסגנון האיטלקי הוא דינמי, ועם הזמן צורתן של ספות איטלקיות משתנה בהתאם לצרכי החיים היומיומיים שלנו, וגם בשל אופנות (עם כי אלו נוטות לחזור על עצמן במחזורים כאלה או אחרים). לשמחתנו, בהתאם למגמות בעולם המודרני בו אנחנו חיים, מחירי הספות האיטלקיות יורדים, בעוד שאיכותן נשמרת ורק משתפרת עם השנים בזכות התקדמות הטכנולוגיה.

ספה איטלקית קלילה ומודרנית (Paraiso) – צפה עכשיו

ספות שונות לצרכים שונים

בהתאם למהירות הגוברת בה משתנים הצרכים של הצרכנים, המגמה בעולם העיצוב האיטלקי הולכת באופן הולך וגובר לעבר מודולריות ומולטי-פונקציונליות. לכן, בשנים האחרונות אנו רואים למשל מספר הולך וגובר בשוק של ספות נפתחות (ספות מיטות) פופולריות של חברות ריהוט איטלקיות, או דגמי ספות ורסטיליים המגיעים במגוון צורות שונות (תלת, דו, ר, פינתית, שזלונג וכו'). הדרישה ההולכת וגוברת לגיוון וגמישות יוצרת מגמות נוספות בתחום הספות האיטלקיות. דוגמה אחת לכך היא שימוש בשלל חומרים שונים בייצור ריפודי הספות – בדים טבעיים, סינטתיים או מעורבים בשלל צבעים, מרקמים וצבעים, עורות טבעיים או סינטיים ועוד.

ספות פונקציונאליות

דוגמה נוספת לכך היא העובדה שבמרבית דגמי הספות האיטלקיות של ימינו, כל כרית ארוזה בנפרדת כך שהריפוד יכול לרדת מהספה כולה, או מחלקים ספציפיים שלה, בקלות ובמהירות. פונקציה שימושית זו מאפשרת לא לכבס בנוחות רבה את הריפוד של הספה במכונת הכביסה הביתית, אלא אף להחליף את הריפוד של הספה הקיימת במלואו לחומר וצבע שונים לחלוטין, וכך להתחדש בספה חדשה לגמרי במראה מבלי לשאת בהוצאה הכלכלית הכרוכה בכך.

ספה נפתחת מדגם Togo

ספה נפתחת מדגם Togo

 

רהיטי יוקרה מאיטליה

לסיכום, לא בכדי ספות איטלקיות נחשבות לטובות בעולם, ועלינו לצפות כי הן ימשיכו להכתיב את הטון בריהוט סלונים וחדרי משפחה בעולם כולו למשך שנים ארוכות נוספות. כל חנות רהיטי יוקרה המכבדת את עצמה, חייבת לשווק מוצרי איכות מאיטליה.

בלוג
X סגירת נגישות
0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקה
      קופון